Zavržený

17. april 2011 at 13:33 | Lili
Název: Zavržený (Hush, Hush)
Autor: Becca Fitzpatricková
Počet stran: 392
Žánr: Fantasy
Přečteno za: 3 dny
První díl. Pokračování - Crescendo.
Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic... (přebal hnihy)
Česká anotace:
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"
Můj názor:
Koupi knížky jsem měla naplánovanou dlouho dopředu. Musela jsem si jít koupit, když jsem všude přečetla tolik kladných recenzí a názorů. A navíc mě to lákalo od chvíle, kdy jsem se dozvěděla, že jde o adnděly (nedozvěděla jsem se to, ale ta obálka mluví za vše).
Knížka byla čtivá. Když jsem knížku otevřela musela zvykat na psaní v první osobě, což pro mě byla úplná novinka, protože jsem nikdy knížku napsanou v prvním osobě nečetla (četla jsem Draculu, ale to je něco trochu jiného). Setkala jsem se s tím jenom v povídkách na různých blogách. Musím uznat, že ze začátku se mi to moc nelíbilo. Ale pak už jsem si zvakla a naopak jsem byla ráda, že to tak je. Knížka tek nějak získala svoji osobitost.

Ze začátku mi přišlo, že Nora (hlavní hrdinka) pořád tak nějak blekotá o tom samém. A nějak jsem nemohla pochopit, kde kniha vzala tolik kladných recenzí. Objeví se Patch a najednou je to Patch tohle, Patch tamto. Mám ho ráda, nemám ho ráda. Nenávidim to. Ale nakonec se to rozjelo a já konečně pochopila proč se kniha vždycky dočká tak úžasného hodnocení. Nora byla prostě úplně mimo, a tak si nesmyslné opakování zřejmě mohla dovolit. Časem se mi i začalo líbit jak pořád blázní. Není snad nic co bych mohla knížce vytknout. Děj byl pro mě úžasně přehledný a to je zázrak, protože poslední dobou se ve všem úžasně ztrácím (co nadělám, moje chyba - asi se nedokážu dostatečně soustředit).

Zápletka byla moc dobrá, všechno bylo tak nějak propletená dohromady a já si pořád řikala tak bude to tenhle nebo tamten. A nakonec jsem byla opravdu překvapená. Ani trochu jsem nedokázala závěr odhadnout a to se mi opravdu líbí.
Jsem jediná nebo mi knížka mírně připomínala se začátku Stmívání. Nora se s Patchem seznamí na biologii. Patch je tajemný kluk. Nora je zvědavá, zároveň má strach. Jistá podoba tady je. :)

Druhý díl - Crescendo - vyšel v únoru. Chystám se na něj, už brzo si ho koupím a něco napíšu.
Lili
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement