Sucker Punch

18. april 2011 at 16:17 | Lili
Oficiální popis:
Epická akční fantasy podívaná nás zavede do smyšleného světa mladé dívky, jejíž snový svět poskytuje únik z temné reality. Nelimitovaná hranicemi času a prostoru může jít kamkoli si její mysl zamane. Jenže neuvěřitelná dobrodružství jaksi smazávají hrnice mezi skutečností a fantazíí... s možná tragickými následky.

Můj názor:

Dvacetiletá "Babydoll" se přičiněním svého nevlastního otce ocitá v psychiatrické lečebně, kde má už brzy podstoupit lobotomii. Díky své velké předtavivosti se dostane do alternativní reality, do "bordelu", ze kterého má v plánu utéct dřív než přijde její první zákazník. Teď pozor, přes tuhle alternativní realitu se přes tanec dostává do další alternativní reality, kde jí jakýsi prorok řekne, že musí najít pět předmětů aby se dostala pryč (mapu, oheň, nůž, klíč a patá věc není známa).
Celý film se vlastně odehráva jen v její fantazii, tím chci říct, že to co se děje v blázinci se dá na konci maximálně odtušit. Ale... zase jě to tak zajímavější. Ze začátku vás film ponechává v takové... nevědomosti. :D Člověk je trochu zmatený co a jak.


Upřímně strašne jsem se těšila na to až film uvidím, i přes ty zrovna ne moc kladné recenze a názory, ale já jsem prostě takovýho zvláštního zastání, že když jdu na film do kina, chci vidět na velkém plátně hlavně akci a hodně speciálních efektů. A přesně toho jsem se u tohohle filmu dočkala.
Když se "Babydoll" poprvé ocitla v jedné ze svých vysněných realit (teď mluvím o té druhé) a narazila na "proroka", který jí řekl co a jak, brala jsem to, ale trochu mě dostalo to jak po pár minutách všechny sejmula a se vztyčenou hlavou šla dál. S takovým tím ,,jsem nejlepší a nikdo mě nedostane". Každopádně mi to v tu chvíli připadalo spíš jak vystřižený z nějaký akční hry. Hudba, zpomalený pohyby, skákání tři metry vysoko, nemluvě o tom jak Babydoll hned na začátku proletěla zdí a potom úplně v pohodě vstala. (Ta vysněná realita... :D) V tu chvíli jsem si uvědomila, že se ve filmu se nějakýho velkýho krveprolití asi nedočkám. Ne že bych ho tam potřebovala, vylezající střeva mi nic neřikaj. Sadista nejsem. Je logický, že se mi celkem líbilo to jak pořád všichny vypadali stejně dokonale. Tahle část se mi líbila, prostě mě dostali tím japonským prostředím.
Pak se Babydoll samozřejmě vrátila zpět "do bordelu" a snažila se přinutit ostatní devčata (nevím jak bych jim měla říkat :D) aby se s ní pokusily utéct s tím, že musí ukrdnout mapu, zapalovač, nůž a klíč. Abych byla přesná, když začala tančit dostávala se do třetí alternativní reality, kde bojovala (teď už společně s děvčaty) s drakama, robotama, zombíkama a s bytostma, který nápadně připomínaly ty věci z Pána prtsenů (xD), ostatní děvčata (Blondie, Rocket, Sweet Pea, Amber) kradly zmíněmé předměty svým zákazníkům.

Já se moc nevyžívám v tom skritizovat v každém filmu něco. Nevyznám se moc v efektech, a tak vám toho moc neřeknu o grafice (ani nevim jak se tomu správně řiká xD). Ale musím podotknout, že se mi opravdu líbila hudba. Prostě ta tý akco dodá takovej ten... říz. :D Sečteno a podtrženo, byla to svým způsobem strašná blbost, ale i tak se mi to hrozně líbilo a v pohodě bych na to šla ještě jednou. Já jsem prostě typ člověka, kterej miluje akčňáky. xD

Hodnocení: 7/10

Berte tuhle recenzo s rezervou. Byla to moje historicky první recenze na film a tak nějak ještě nevim jak v tom správně chodit. Sebekriticky můžu říct, že jsem to všechno tak nějak pomotala do sebe. :D
Lillien aneb Lili
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Jessica ♥ Jessica ♥ | Web | 18. april 2011 at 18:08 | React

Blondie<3 :D ne ale Vanesse to tam slušelo xD docela dobrej akčňák ikdyž chvilkama dost nudná blbost :)):D viděla jsem předpremiéru v kině asi před měsícem.. :):D znova bych na to možná i šla, ale zase to není typ filmu kterej bych strpěla celej znova :)
taky když si byla v kině tak všichni tleskali že už to skončilo.. a bučeli? xDD:)
jinak si to pěkně sepsala:)):P

2 Jessica ♥ Jessica ♥ | Web | 18. april 2011 at 19:10 | React

ne v pohodě.. :) no možná.. já nevím.. už to asi pro mě nebude moc zážitek :D protože jsem se hrozně těšila a jak se to furt oddaluje tak to ze mě opadává.. ale ještě uvidim.. tak padesát na padesát :)
já dneska neměla moc náladu a navíc mě malinko naštvala alex jak se chtěla se mnou dohadovat xD ale asi jo :)

3 Jessica ♥ Jessica ♥ | Web | 18. april 2011 at 21:11 | React

jojo:)) no vidíš nebudu muset tahat bundu <3 :D:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement