Pro Ana aneb "nejlepší kamarádka Ana"

22. april 2011 at 16:30 | Lili |  Úvahy, názory, články
Nejlepší kamarádka Ana!
Někdy před dvěma týdny jsem byla nemocná, a když jsem byla doma zabloudila jsem úplně náhodou na blog týkající se diety. Byl to pro mě dost velkej šok, když jsem si přečetla jídelníček jednoho tzv. Pro Ana blogu (v tý době jsem ještě neměla jasno v tom co to znamená). Vlastně se tomu ani jídelníček říkat nedalo. Snídaně - půl papriky. Svačina - nic. Oběd - 7 jahod (vrchol provinilosti). Svačina - kousek čokolády (vsadim se, že tak jedna kostička - samozřejmě už by si nafackovala). A nakonec večeře - 1 párek s chlebem (samozřejmě konec světa). Teď bych ráda podotkla, že slečna měla přes 170 cm a vážila ani ne 54 kilo. Na svou výšku měla absolutně ideální postavu. Hrozně dlouho jsem chtěla dát tenhle článek dohromady a konečně jsem se k tomu dokopala. Pro Ana - Pro Anorexii - (asi jste se s tím už setkali, protože na blog.cz je takovýhle blogů v celku požehnaně) je vlastně dieta, která vás později dovede k anorexii. Možná, že na to má nekdo jiný názor, ale když se já podívám na jídelníček, který se skláda jen ze slova Nic, Nic, Nic, na konci s větou ,,vteřinu na rtech, roky na stehnech" mám z toho dost divnej pocit. Někoho bych profackovala! Chci říct: Přijdete na něčí blog. Podiváte se na to kolik váží a kolik chce zhubnou a vidíte, že si ničí život. Ale bohužel vy s tim nic neuděláte. Za prvé o tom nic nevíte. Za druhé vás komunita Pro Ana ukamenuje. A za třetí (pozor) anorexie je životní postoj, ne nemoc! Ale já si říkám, jestli je to životní postoj, každá anorektička může včas přestat.Důkladně jsem si pročetla pravidla a nemohla jsem přestat kroutit hlavou. Nejvíc me dostaly věci jako; před každým soustem pokládejte vidličku. Pokud vám začne hlasitě kručet v břiše, mírně se do něj bouchněte, přestane to. (Nemůžu si pomoct, ale některá Pro Ana pravidla jsou podle mě jen o tom jak ošálíte tělo. To je sice milý. Ale pak až to přejde k nějaký nemoci, těžko ošálíte tělo a budete ho přesvědčovat o tom, že mu nic neni. No vážně by mě zajímalo, kdo ty pravidla sepsal! Upřímně věřím v to, že se jimy neřídí všichni.)


Další nemilá věc, kterou jsem na Pro Ana stránkách našla je například tzv. thinspo. Já jsem si to přeložila asi takhle. Holky, který si o sobě myslí, že mají nadváhu se mučí pohledem na obrázky různých polonahých, často skoro nevyditelných vyhublin! Je rozdíl mezi tím být hubený a tím být (nezdravě) vyhublý! (Někdy mi přijde, že by si měli uvědomit, že to prostě některý holky nemaj z hubnutí, ale maj to v genech. S tim člověk nic nenadělá.) Nikdy nepochopim jak se jedna slečna může rozplývat nad tím jak jiné vystupují žebra atd. To je na mě prostě příliš.
Já nemám žádnou ideální váhu, ale jsem s ní nadmíru spokojená. Pokud cvičim, není to kvůli tomu abych zhubna. Je to kvůli tomu abych byla zdravá a dokázala vůbec vyjít schody, protože v téhle době už to dělá spoustě lidí docela problém. A jídlo. Jídlo bych si nikdy nebyla schopná odepřít, na to ho mám až moc ráda. Nemohla bych normálně žít, kdybych se užírala za každou kostičkou čokolády, kterou bych strčila do úst. :) Slogan jako ,,hubnutí bolí, ale štíhlost za to stojí" mi nic neříká. Když už... tak zdravě. Žijeme v 21. století. Jíst normálně, nepřejídat se a cvičit. :D Ukamenujte mě, ale můj názor znáte a měnit se nebude.
Jaký máte názor vy? Přijde bám hubnutí ve stylu "Pro Ana" správné nebo špatné?
Lillien aneb Lili
 

1 person judged this article.

Comments

1 Ra.m Ra.m | Web | 24. april 2011 at 21:29 | React

Jasně...životní postoj na kostech s kůží místo pořárných noh..

POřád lepší mít třeba 10 kilo nadváhu než trpět anorexií, protože to je už fakt nechutné. Nejhorší je dívat se na to a nedokázat pomoct, protože ty zatracené holky pomoct nechtějí (i kluci :/)

Já sem se svou postavou spokojená (to zní hrozně :D). Každý den mám nějaký pohyb (tanec a gymnastika - miluju to :D) a že mám někde to kilo navíc, to mi vážně nevadí.. Jo, přes den si zablbnu a zacvičim s kamošama (ten pohled na kluky v gymně a na ty jejcih svaly kdež něco dělají....mmmh ♥) a na večeři si klidně dám beztrestně ty párky aj dva:D

2 Ra.m Ra.m | Web | 24. april 2011 at 21:30 | React

Nenapíšeš nějaké ty stránky kde píšou "stráášně tlustý" holčiny? :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement