Levá ruka boží

17. april 2011 at 13:25 | Lili
Název: Levá ruka boží (The Left Hand of God)
Autor: Paul Hoffman
Počet stran: 416
Žánr: Fantasy, Sci-fi
Přečteno za: 4-5 dní
První díl knižní triologie (druhý díl se v Americe objeví na pultech někdy v dubnu).
Jmenuje se Cale. Řekli mu, že dokáže zničit svět. Možná to opravdu udělá...(přebal knihy)
Česká anotace:
Na začátku příběhu se dostanete na místo jménem Svatyně vykupitelů. Thomas Cale je je už od malička cvičený k boji ve vykupitelských válkách. Nikdy nepoznal nic jiného než život ve Svatyni. Jednoho dne Cala ovšem slet událostí donutí zachránit dívku jménem Riba. Tak začíná koloběh neuvěřitelných událostí. Cale musí utéct ze Svatyně společne se svými přáteli a s dívkou, kterou zachránil a, o které vlastně ani nic neví. Vykupitelé se ale nevzdávají, a tak začíná nebezpečná cesta (nebo spíš příbeh).
Můj názor:
Kniha mě opravdu chytla a okamžitě mě vtáhla do děje. Už jenom obal mi říkal: ,,Kup si mě! Kup si mě!" Četlo se to dobře, ale řekla bych, že prvních asi 50-60 stránek mě trochu nudilo, ale každá kniha potřebuje čas aby se nějak rozběhla. Hned po těhle - dejme tomu - 50 stránkách jsem nemohla přestat číst. V knize je spousta postav a řekla bych, že se tam stalo snad všechno. Nic nechybí. Nebudu se rozepisovat abych nespoilerovala.

Samozřejmě i tahle kniha má nějaké svoje mínusy. Dlouhá souvětí. Abych byla přesná, spočítala jsem si na kolik řádků se rozkládala jedna z vět, které mi dělaly problémy - osm řádků. Vážně na konci už jsem zapomněla co bylo na začátku. Další věc, která se mi nelíbila (ale to je jenom můj názor) bylo to, že některými věcmi jsem se prostě nemohla prokousat. Nerozuměla jsem. Musela jsem to číst několikrát a tak. To je ale všechno co knize můžu vytknout - není to nic co by mělo něco společného s příběhem. Absolutně nemůžu kritizovat. Knížka je zkrátka úžasně čtivá a občas se v ní objevila i nějaká ta scéna, při které jsem se zasmála (i když jich nebylo moc).V jedné části knížky jsem pořád doufala, že Cale konečně sejme záporáka a udělalo mi opravdu velkou radost, když tak učinil.

Pokud máte rádi fantasy a nemáte úplně slabý žaludek (protože v knize je občas pár brutálnějších věcí), určitě si knihu kupte (nebo pučte). Už se opravdu nemůžu dočkat druhého dílu. Ještě nevím, kdy přesně vyjde u nás. Snad někdy na konci roku. Možná dřív nejsem si jistá. Druhý díl se v agličtině jmenuje The Last Four Things, takžePoslední čtyří věci. Uvidíme jak to bude u nás. :)

Něco z knihy:
Útěk ze svatyně Cale plánoval už skoro dva roky. Byl to plán, který se nikdy nechystal realizovat, pokud se tomu jen trochu mohl vyhnout, protože naděje na úspěch byla velice malá. Vykupitelé byli ochotní pohnout nebem i zemí, jen aby každého uprchlíka chytili a potrestali, přičemž trest spočíval v jeho mučení, pověšení a rozčtvrení...
(str. 67)
Lili
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement